Success stories

eChopin.pl

Nowy portal dla dzieci i młodzieży przygotowany przez NCK na Rok Chopinowski.

INFORMACJE OGÓLNE

Wirtualny Chopin został wdrożony na stronie eChopin.pl – nowym portalu dla dzieci i młodzieży, przygotowanym przez Nadbałtyckie Centrum Kultury na Rok Chopinowski. Jego celem jest popularyzacja utworów Chopina wśród najmłodszych użytkowników internetu. Wirtualna postać kompozytora znajduje się w zakładce – „Rozmawiaj z Chopinem” i może opowiedzieć swoim gościom historię swojego życia, opisać najważniejsze utwory, podróże krajowe i zagraniczne, bliskie Chopinowi osoby i wiele więcej.

echopin_main_screen_success

Główne cechy

Do głównych cech Wirtualnego Chopina należą:

  • przyjmowanie pytań użytkownika w naturalnym języku dzięki algorytmom wspierającym proces rozpoznawania języka naturalnego;
  • sugerowanie tematów pokrewnych w oparciu o aktywne scenariusze;
  • funkcja auto-uzupełniania;
  • odpowiedzi przedstawiane w formie tekstu i dźwięku (z opcją wyciszenia).

 

Wygląd

Wirtualny Chopin jest pierwszym animowanym Avatarem stworzonym przez Naszą firmę. Wszystkie elementy (przyciski, pola odpowiedzi, itp.) zostały dostosowane do „kreskówkowego” stylu strony eChopin.pl.

echopin_screen1_successWirtualny Chopin nie tylko odpowiada na pytania, ale również sugeruje kontekstowo tematy do dalszej dyskusji.


echopin_screen2_successFunkcja auto-uzupełniania pozwala użytkownikom rozmawiać z Wirtualnym Chopinem w bardziej intuicyjny sposób.

 

Wyniki

Użytkownicy mogą zadawać pytania Wirtualnemu Chopinowi w języku naturalnym i otrzymywać szybkie i proste odpowiedzi. Scenariusze odsyłają użytkownika do powiązanych tematów, które sprawiają, iż zasoby wiedzy są łatwo dostępne. Funkcja auto-uzupełniania i odpowiedzi w formie dźwiękowej są pomocne dla małych dzieci, które mogą mieć jeszcze problemy z pisaniem i czytaniem.

Zainteresowanie użytkowników i częstotliwość korzystania:
W okresie od 26 grudnia 2010 do 8 stycznia 2011 r. Wirtualny Chopin przeprowadził 453 rozmowy, co przekłada się na średnią liczbę 32 rozmów dziennie. 79% odwiedzających portal eChopin.pl rozmawiało z Naszym Avatarem.

Rozpoznanie zapytań
– 87% prawidłowo rozpoznanych zapytań
– 13% błędnie rozpoznanych zapytań

Główne tematy – pięć najpopularniejszych tematów rozmowy (według ilości wystąpień tematu):

  • 259 wystąpień – Ciekawostki
  • 227 wystąpień – Rodzina
  • 214 wystąpień – Kalendarium
  • 198 wystąpień – Muzyka
  • 173 wystąpienia – Dziewczyny Chopina

Jesteś zainteresowany wypróbowaniem tej technologii na Twojej stronie internetowej? Masz pytania?

Zadzwoń 503 007 594 lub napisz do nas.

Masz pytania? Napisz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.